Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Inteligencija...

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPon 04 Dec 2006, 00:55

Na što pomislite kada netko spomene inteligenciju? Postoji više vrsta inteligencije, emocionalna, socialna, etc., ali ovdje raspravljajte o "pravoj", logičkoj inteligenciji...


P.S. Tu vam je online iq test... http://www.mensa.hr/eu_iq_test/eu_iq_test.php
Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPon 04 Dec 2006, 21:55

Evo, da ja počnem.
Mislite li da je inteligencija prednost ili mana u ovom našem "modernom" društvu? Inteligentne ljude obično odbacuju, a zemljom vladaju ovakvi naši genijalci u vladi... :33):
Nazad na vrh Ići dole
lily
Gost




Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptySre 13 Dec 2006, 17:08

ajme , sram me reći koliki mi je IQ da drugi ne dobiju komplekse Very Happy Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptySre 13 Dec 2006, 20:31

Uuuu, zanimljivo! Do tell! Smile
Nazad na vrh Ići dole
SASA1
Član u razvoju
Član u razvoju
SASA1


Broj poruka : 137
Datum upisa : 13.12.2006

Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 00:08

Ako se smijem nadovezati... :joker: Inteligencija ti raste od rođenja kad ostariš, odnosno kad postaneš stariji ona ti poćne padat pa ostaješ ono što se zove " staromodan" Smile.... Isprićavam se nad... inteligentnima, ali što će vam to kad se neznate služiti.... Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
SASA1
Član u razvoju
Član u razvoju
SASA1


Broj poruka : 137
Datum upisa : 13.12.2006

Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 00:10

iako sam nov... odnosno početnik na ovom "FORUMU" slažem se sa njim/om 8)
Nazad na vrh Ići dole
SASA1
Član u razvoju
Član u razvoju
SASA1


Broj poruka : 137
Datum upisa : 13.12.2006

Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 00:11

mislim s m777 Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 00:11

SASA1 ::
mislim s m777 Smile

To ti je on..Smile
Nazad na vrh Ići dole
SASA1
Član u razvoju
Član u razvoju
SASA1


Broj poruka : 137
Datum upisa : 13.12.2006

Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 00:14

Dali smijem znati tko Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 00:25

Jedan moj prijatelj iz razreda...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 00:46

Da, ja sam On... Smile Mislim, muško sam... Very Happy

SASA1 ::
Ako se smijem nadovezati... :joker: Inteligencija ti raste od rođenja kad ostariš, odnosno kad postaneš stariji ona ti poćne padat pa ostaješ ono što se zove " staromodan" Smile.... Isprićavam se nad... inteligentnima, ali što će vam to kad se neznate služiti.... Embarassed
Ne slažem se s ovim. Znanstveno je dokazano da neuroni (živčane stanice) ne odumiru zbog samog starenja. Mozak je kao mišić. Što se više koristimo njime, snažniji postaje. Stariji ljudi "gube inteligenciju" jer se ne služe toliko mozgom (učenici moraju zbog škole, a zaposleni zbog posla - umirovljenici mogu odmarati mozak ,> ). Zato inteligencija raste sve više što se više koristimo mozgom. Ovo mogu potvrditi iz vlastitog iskustva... Smile
Nazad na vrh Ići dole
SASA1
Član u razvoju
Član u razvoju
SASA1


Broj poruka : 137
Datum upisa : 13.12.2006

Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 09:59

m777 ::
Da, ja sam On... Smile Mislim, muško sam... Very Happy

SASA1 ::
Ako se smijem nadovezati... :joker: Inteligencija ti raste od rođenja kad ostariš, odnosno kad postaneš stariji ona ti poćne padat pa ostaješ ono što se zove " staromodan" Smile.... Isprićavam se nad... inteligentnima, ali što će vam to kad se neznate služiti.... Embarassed
Ne slažem se s ovim. Znanstveno je dokazano da neuroni (živčane stanice) ne odumiru zbog samog starenja. Mozak je kao mišić. Što se više koristimo njime, snažniji postaje. Stariji ljudi "gube inteligenciju" jer se ne služe toliko mozgom (učenici moraju zbog škole, a zaposleni zbog posla - umirovljenici mogu odmarati mozak ,> ). Zato inteligencija raste sve više što se više koristimo mozgom. Ovo mogu potvrditi iz vlastitog iskustva... Smile

Nebi htio kometirati... Smile Ali ako netko zna, zna 8) ... Neznam koliko ste stari.... Ali čovijek po prirodi gubi interes za razvoj u srednjim godinama.... Smile , naravno poslije krize srednjih godina... 8) Ali ako imate iskustva... onda znate sta prićate.... za sebe naravno... ,> uostalom slozio sam se sa vašom prićom na forumu... Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
lily
Gost




Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 10:56

m777 ::
Uuuu, zanimljivo! Do tell! Smile
imati ćeš vremena upoznati moju inteligenciju cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 19:30

Ja još nisam provjeravao, al pitanje: ko je od vas vegetarijanac???Very Happy
Naime,

Visok IQ povezan s vegetarijanstvom


Inteligencija... Homerbrain20061215001 Istraživanja američkog Sveučilišta Southampton su pokazala kako većina njihovih ispitanika vegetarijanaca ima veći kvocijent inteligencije od ispitanika koji jedu meso. Također se pokazalo da se djeca koja imaju veći kvocijent inteligencije češće odlučuju za vegetarijanstvo kada odrastu. Znanstvenici su stoga povezali te dvije činjenica, naglašavajući kako su ispitanici bili ljudi iz srednje klase i visokog obrazovanja. No, znanstvenici britanske Dijetetske organizacije se nisu složili s ovim zaključkom naglašavajući kako se ljudi na vegetarijanstvo odlučuju zbog zdravlja, a ne zbog visokog kvocijenta inteligencije. BBC...



izvor: Monitor
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 22:28

SASA1 ::
Nebi htio kometirati... Smile Ali ako netko zna, zna 8) ... Neznam koliko ste stari.... Ali čovijek po prirodi gubi interes za razvoj u srednjim godinama.... Smile , naravno poslije krize srednjih godina... 8) Ali ako imate iskustva... onda znate sta prićate.... za sebe naravno... ,> uostalom slozio sam se sa vašom prićom na forumu... Twisted Evil

Ovo je istina, da čovjek gubi interes za razvoj s vremenom. Ipak, ja sam poprilično siguran da se to meni neće dogoditi. Jedan od mojih primarnih nagona je samousavršavanje... Smile

P.S. Ne moraš mi govoriti Vi. Vjerojatno si stariji/a od mene. A možda i ne... ja inače imam 16 godina. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 22:29

lily ::
m777 ::
Uuuu, zanimljivo! Do tell! Smile
imati ćeš vremena upoznati moju inteligenciju cyclops
Heh... oke....
....
....
Daj reci, stvarno me zanima! Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... EmptyPet 15 Dec 2006, 22:31

gradski-seljak ::
Ja još nisam provjeravao, al pitanje: ko je od vas vegetarijanac???Very Happy
Naime,

Visok IQ povezan s vegetarijanstvom


Inteligencija... Homerbrain20061215001 Istraživanja američkog Sveučilišta Southampton su pokazala kako većina njihovih ispitanika vegetarijanaca ima veći kvocijent inteligencije od ispitanika koji jedu meso. Također se pokazalo da se djeca koja imaju veći kvocijent inteligencije češće odlučuju za vegetarijanstvo kada odrastu. Znanstvenici su stoga povezali te dvije činjenica, naglašavajući kako su ispitanici bili ljudi iz srednje klase i visokog obrazovanja. No, znanstvenici britanske Dijetetske organizacije se nisu složili s ovim zaključkom naglašavajući kako se ljudi na vegetarijanstvo odlučuju zbog zdravlja, a ne zbog visokog kvocijenta inteligencije. BBC...



izvor: Monitor
Ja bih bio vegeterijanac, ali onda ništa ne bi ostalo od mene. Užasno sam mršav, a povrće jako malo jedem. Voće nešto više, ali isto jako malo... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Inteligencija... Empty
PočaljiNaslov: Re: Inteligencija...   Inteligencija... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Inteligencija...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sve i svašta-
Skoči na: