Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Obračun spolova

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




Obračun spolova Empty
PočaljiNaslov: Obračun spolova   Obračun spolova EmptyUto 17 Jul 2007, 21:27

Žene više piške, muškarci više hrču

Muškarci i žene, iako ne mogu jedni bez drugih, kao da su s različitih planeta. Osim očitih fizičkih te razlika u ponašanju, uz razlike spolova veže se još niz neobičnih i zanimljivih pitanja


Jedno od njih je i zašto muškarci ne znaju slušati? Znanstvenici sa sveučilišta u Sheffieldu ponudili su zanimljive odgovor na to i druga najčešća pitanja.

Naime, nakon što su pratili moždanu aktivnost dvanaestorice muškaraca dok su slušali muške odnosno ženske glasove, ustanovili su bitnu razliku. Kod muškaraca tako ženski glas podražuje područje obrade složenih zvukova, a muški im glasovi podražuju područje mozga odgovorno za mentalne predodžbe. To bi moglo značiti da je muškarcima ženski glas složeniji pa ga, čini se, teže čuju i obrađuju.

Također muškarci slušaju drukčije od žena. Tijekom razgovora, kod većine žena aktivne su obje polutke mozga, a kod muškaraca je zabilježena aktivnost samo lijeve polutke.

Hormoni poput oksitocina, prolaktina i endofrina, koji se oslobađaju za vrijeme seksa, daju odgovor na pitanje zašto muškarci zaspu nakon seksa. Endofrini imaju smirujući učinak i mogu vas uljuljkati u san nakon seksa. Oksitocin pak nazivaju i 'hormonom maženja' jer potiče potrebu za bliskošću i povezivanjem na neseksualan način. Možda je on upravo razlog zašto se poslije seksa ljudi osjećaju zadovoljno i smireno. Prolaktin opušta seksualnu napetost nakon orgazma i odvlači pažnju od seksa. A zna se tko češće doživljava orgazam, stoga i nije čudno da muškarci nakon seksa moraju odrijemati, objašnjavaju Mark Leyner i dr. Billy Goldberg autori knjige 'Zašto muškarci zaspu nakon seksa'.


Obračun spolova 0116007.19


S druge strane, tipično ženska osobina, koja objašnjava zašto su ženski WC-i uvijek puni a muški poluprazni, česti su odlasci na malu nuždu. Svjetski urolozi imaju odgovor i na ovaj fenomen koji razlikuje spolove. Općenito gledano, žene zaista uriniraju više od muškaraca, no ne zato što piju više tekućine. Muškarci piju čak više tekućine od žena, no ipak ne idu toliko često u zahod. To je zato jer imaju veći mjehur pa samim time izbace i više tekućine. No to nije jedini razlog. Žene također češće pate od sindroma preaktivnog mokraćnog mjehura.

No muškarci zato češće hrču. Razlog je jednostavan. Muški i ženski dišni putovi anatomski se razlikuju. Opseg ženskih dišnih putova je veći, tako da je manja vjerojatnost da će se zraku pri prolasku ispriječiti ždrijelne strukture. Jedan od razloga leži i u činjenici da se muškarcima pri debljanju salo nakuplja u predjelu vrata, dok se ženama nakuplja na bokovima. Do pojačanog hrkanja dovode i pušenje i alkohol.

Evo još jedne razlike među spolovima koja ide u prilog ženama. Naime, žene žive dulje od muškaraca. Prema posljednjim podacima Državnog zavoda za statistiku, žene u Hrvatskoj žive do 78. godine, a očekivana životna dob za muškarce je 71 godina. Razlozi su mnogostruki: od biologije, evolucije, ali i načina ponašanja. Što se tiče evolucije, žene su trebale dulje živjeti kako bi odgojile djecu, a muškarci su se iscrpljivali borbom da pribave hranu. Smrti povezane sa štetnim ponašanjem, konzumacijom alkohola i pušenjem, također su češće kod muškaraca nego kod žena. Zanimljivo je kako, prema nekim svjetskim istraživanjima, stogodišnjakinja ima čak devet puta više nego stogodišnjaka.
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Obračun spolova Empty
PočaljiNaslov: Re: Obračun spolova   Obračun spolova EmptySre 18 Jul 2007, 01:50

jbg...ja bih izgubio čim bih vieo ovakvu poziciju....Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
nisam_normalan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
nisam_normalan


Broj poruka : 26
Godina : 35
Localisation : Bihac (biH)
Datum upisa : 17.07.2007

Obračun spolova Empty
PočaljiNaslov: Re: Obračun spolova   Obračun spolova EmptyPon 23 Jul 2007, 01:41

dobar tekst ali ovo mi je glupo za slusanje a boze mi muski kao slusamo samo nesto a ne sve !Jos pogotovo zenski glas? Arrow ??Haj razumijem ponekad ali brate to ono kao retardirani jebote zena ti prica a ti blejis i pokusavas skontat pihh glupost jebote .Sta onda muzika isto tako mi samo nako slusamo zenske pjesme vise volimo muske ???I Ono glupo po meni skroz ?
Nazad na vrh Ići dole
Tatoo
Moderator
Moderator
Tatoo


Broj poruka : 35
Godina : 57
Localisation : Kragujevac
Datum upisa : 18.07.2007

Obračun spolova Empty
PočaljiNaslov: Re: Obračun spolova   Obračun spolova EmptyPon 23 Jul 2007, 10:02

nisam_normalan ::
dobar tekst ali ovo mi je glupo za slusanje a boze mi muski kao slusamo samo nesto a ne sve !Jos pogotovo zenski glas? Arrow ??Haj razumijem ponekad ali brate to ono kao retardirani jebote zena ti prica a ti blejis i pokusavas skontat pihh glupost jebote .Sta onda muzika isto tako mi samo nako slusamo zenske pjesme vise volimo muske ???I Ono glupo po meni skroz ?

Oženićeš se ti, pa će proći godine, ... pig Obračun spolova U075

Mada, sva ova istraživanja su uopštena i rade se prema statističkim metodama, što će reći da npr. postoji više muškaraca koji hrču nego žena, a to opet znači da postoje muškarci koji ne hrču i žene koje hrču...muškarci koji sa pažnjom slušaju ženu dok govori Obračun spolova 96172 ... dedice stogodišnjaci Obračun spolova 419932 ...
Nazad na vrh Ići dole
nisam_normalan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
nisam_normalan


Broj poruka : 26
Godina : 35
Localisation : Bihac (biH)
Datum upisa : 17.07.2007

Obračun spolova Empty
PočaljiNaslov: Re: Obračun spolova   Obračun spolova EmptySre 25 Jul 2007, 02:21

fakat kad se ozenim onda ce ovo biti tacno Smile) cherry
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Obračun spolova Empty
PočaljiNaslov: Re: Obračun spolova   Obračun spolova Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Obračun spolova
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sve i svašta-
Skoči na: