Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nikolić podneo ostavku

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Nikolić podneo ostavku Empty
PočaljiNaslov: Nikolić podneo ostavku   Nikolić podneo ostavku EmptyPon 14 Maj 2007, 15:49

Nikolić podneo ostavku

Nikolić podneo ostavku 2007_05_14_nikolic
Tomislav Nikolić je, posle rasprave o predlogu za njegovo razrešenje, podneo ostavku na mesto predsednika Skupštine. Sednica je posle podnošenja ostavke prekinuta i biće nastavljena danas u 10 sati, raspravom o Predlogu zakona o ministarstvima. Inače, na sastanku šefova poslaničkih grupa dogovoreno je kako će Skupština Srbije raditi u naredna dva dana. Dogovor je postignut s obzirom na cilj da se do isteka zakonskog roka izabere vlada, izjavio je u nedelju predsednik Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović. Dogovoreno je, prema Jovanovićevoj najavi, da se u ponedeljak od 10 do 14 h raspravlja o Predlogu zakona o ministarstvima, potom, po isteku zakonskog roka od 24 sata, u utorak od 14 do 18 h na dnevnom redu su amandmani na taj zakon i od 18 do ponoći će se izabrati vlada. Po poslovniku, do izbora novog predsednika predsedavanje Skupštine preuzeće najstariji potpredsednik, a to je Milutin Mrkonjić (SPS).
Na početku jučerašnje sednice potvrđeni su mandati dvoje novih poslanika G17 plus Miroslavi Pejici i Aleksandru Lazareviću, tako da DS, DSS-NS i G17 plus sada ponovo imaju ukupno 130 poslanika.
Nakon šest sati rasprave o predlogu za razrešenje, sednica Skupštine prekinuta je noćas u 2.20 časova.
Predsednik Srbije Boris Tadić je u petak predložio Skupštini lidera DSS i dosadašnjeg premijera Vojislava Koštunicu za mandatara nove vlade.
Novu vladu, prema postignutom dogovoru, činiće DS, koja će imati 13 mesta u vladi, koalicija DSS - Nova Srbija - osam i G17 plus - četiri ministarstva.
NIKOLIĆ: FUNKCIJU SAM PRIHVATIO NA MOLBU KOŠTUNICE
Bivši predsednik Skupštine Srbije Tomislav Nikolić izjavio je da mu nije bilo stalo do te funkcije, već da je tu dužnost prihvatio „na molbu” premijera Vojislava Koštunice.
„Ja sam bio prisiljen da obećam da neću podnositi ostavku kad ´žuti´ (DS) to budu tražili ako formirate vladu, zato što je Vojislav Koštunica rekao da Srbiji na čelu Skupštine treba patriota koji neće izdati Kosovo, a Boris Tadić će izdati Kosovo i Metohiju. Vlada će da se raspadne, ali ćemo imati skupštinu koja neće dozvoliti da se izdaja sprovede u delo. Inače, verujte mi, do mesta predsednika Narodne skupštine stalo mi je kao do lanjskog snega i sada me je sramota što sam nekima od vas bio predsednik Skupštine”, kazao je Nikolić novinarima u skupštini nakon podnošenja ostavke.
On je kazao da je želeo da pomogne u trenutku kada je Srbiji bila potrebna, kako je rekao, „patriotska skupštinska većina”. Nikolić je rekao da je podnošenjem ostavke na tu funkciju otklonjena parlamentarna kriza koja je pretila. (B92, Beta)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Nikolić podneo ostavku
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Status Kosva i Metohije
» Vlada Rusije podnela ostavku
» Luiz Arbur podnosi ostavku zbog pritiska SAD

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...DRUŠTVO... :: Aktuelno-
Skoči na: