Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 FK Crvena Zvezda

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptySub 25 Nov 2006, 01:46

FK Crvena Zvezda Zvezdavg4
Real na "Marakani"
M. MARKOVIĆ, 24. novembar 2006

POTREBNO je učiti od najboljih i razmenjivati iskustva koja mogu biti dragocena u daljem napredovanju. U tom cilju u petak je u Madridu postignut dogovor oko poslovno-tehničke saradnje između Crvene zvezde i Real Madrida. Na sastanku, sve detalje utanačili su Dragan Stojković, predsednik "crveno-belih" i predsednik "kraljevskog kluba" Ramon Kalderon, kao i direktor Madriđana, Predrag Mijatović.
- Naša delegacija će u najkraćem roku posetiti Real - prenosi detalje dogovora generalni sekretar, Nebojša Leković. - Razmenićemo iskustva, videti kako je organizovan tako veliki klub, kako se vode poslovi i, naravno, šta uraditi na planu stručnosti i trenerskog kadra.
Španci će u 2007. godini, gotovo sigurno, biti gosti na "Marakani".
- Planirana je poseta čelnika Real Madrida na najvišem nivou pošto je Zvezdin brend prepoznatljiv u Evropi. Treneri naših mlađih kategorija ići će na školovanje, gledati rad sa mladim igračima i talentima u pogonu Real Madrida.
U petak je predsednik Stojković večerao sa trenerom Real Madrida, Fabijom Kapelom...
- Piksi i Kapelo su stari sportski prijatelji, predsednik Crvene zvezde je godinama igrao sa Peđom Mijatovićem i zato smo uvereni da ćemo svi zajedno, od budućih poslova, imati velikih koristi. U planu je i razmena igrača, pošto su i ranije, beli kraljevski dres nosili Milan Janković, Robert Prosinečki i Perica Ognjenović. U planu je i odigravanje prijateljske utakmice, uvereni smo da će, vrlo skoro, Real Madrid gostovati na "Marakani" - zaključio je generalni sekretar Crvene zvezde, Nebojša Leković.
RASING U PONEDELJAK PLAĆA ZA ŽIGIĆA
STIŽU DVA MILIONA

BORAVAK u Madridu Dragan Stojković je iskoristio i za konačan dogovor sa predsednikom Rasinga iz Santandera, Franciskom Pernijom. Španski klub će u ponedeljak uplatiti u kasu "crveno-belih" prvu ratu od dva miliona evra.
- Zvezda je dala Rasingu instrukcije oko uplate. Ne postoji drugi račun, već samo jedan, ali je muka naterala Špance da se pravdaju, pošto nisu obezbedili novac. U petak je definitivno sve utanačeno, a pet procenata, koji odlaze na račun bivših Žigićevih ekipa, plaća Rasing, što je precizirano i ugovorom. Dobićemo i bankarske garancije za preostale dve rate - istakao je Nebojša Leković.
Od prodaje Nikole Žigića iz Rasinga u neki novi klub, Zvezdi će pripasti 15 procenata...

MILOVANOVIĆ NAPUŠTA "MARAKANU"
VALENSIJA NAJBLIŽA

DEJAN Milovanović će, najverovatnije, napustiti "Marakanu" na kraju sezone i preći u špansku Valensiju.
- Miroslav Đukić mi je rekao da je Valensija zaineteresovana da me dovede. Ne bih oklevao da potpišem za tako veliki klub - rekao je kapiten crveno-belih, koji je već obavestio upravu kluba o svojim sledećim potezima. - Obećao sam da neću otići u zimskom prelaznom roku, ali ću "Marakanu" sigurno napustiti na leto.


Poslednji put izmenio dana Ned 08 Apr 2007, 06:53, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptySre 10 Jan 2007, 11:54

Burzanović i zvanično na „Marakani”
9. januar 2007.

Igor Burzanović je prvo pojačanje Crvene zvezde u januarskom prelaznom roku. Burzanović, koji dolazi iz podgoričke Budućnosti, u ponedeljak je potpisao ugovor sa Crvenom zvezdom na četiri godine. Prema rečima sportskog menadžera ovog kluba, Stevana Stojanovića, ovaj transfer je realizovan posle dosta vremena. „Kao što je poznato, već duže vreme pokušavamo da dovedemo Igora Burzanovića i konačno smo uspeli da postignemo dogovor. Ispunila nam se želja koja datira od juna prošle godine. Očekujemo da Igor bude pravo pojačanje”, izjavio je sportski menadžer Crvene zvezde. „Klubovi su se konačno dogovorili oko transfera i ispunila mi se želja da konačno dođem u Crvenu zvezdu. Došao sam u najbolji klub u Srbiji i očekuje me naporan rad da se izborim za mesto u timu. Spreman sam da odgovorim na sve obaveze i velika mi je čast što sam u klubu koji ima jaku upravu, stručni štab i tim”, reči su prvog pojačanja našeg kluba.
„Još uvek nisam izabrao broj koji ću nositi na dresu, ali u Crvenoj zvezdi mogu da nosim bilo koji. Poznajem većinu novih saigrača i to mi mnogo pomaže. Znam šta se od mene očekuje i nadam se da ću opravdati očekivanja. Sve je na meni i moraću da dam više nego što sam davao u Budućnosti”, dodao je Burzanović.

Kao što je poznato, ekipa se 12. januara seli u špansku Marbelju gde će obaviti deo priprema za nastavak sezone. Očekuje se da dotad bude završen transfer defanzivca Vladimira Đorđevića, kao i povratak Ailtona, potvrdio je Stevan Stojanović. (B92)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyNed 21 Jan 2007, 14:54

Zoran Damjanović promovisan u generalnog sekretara Crvene zvezde

Vratiću Zvezdu u evropski vrh
Pošto su članovi Upravnog odbora Crvene zvezde jednoglasno podržali predlog predsednika Dragana Stojkovića, Zoran Damjanović je juče i zvanično promovisan u novog generalnog sekretara šampiona.

Poslednji generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije i Crne Gore na „Marakani“ će naslediti Nebojšu Lekovića koji je u utorak podneo ostavku.

- Zahvalio bih se na poverenju koje mi je ukazano. Crvena zvezda je veliko srpsko ime, priznato u svetu, pa se samim tim i ja osećam velikim. Obaveza mi je da doprinesem boljoj sistematizaciji kluba i obezbedim uslove Zvezdi da ponovo bude u Evropi, gde joj je i mesto - istakao je Damjanović u prvom obraćanju javnosti kao funkcioner crveno-belih.

Prethodnih dana se mnogo spekulisalo o klupskoj opredeljenosti novog genseka Crvene zvezde.

- Pre svega, ja sam čovek fudbala. Bio sam član Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Jugoslavije od 1993. do 1997. godine, pa posle toga generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije i Crne Gore. Kao takav, jednostavno nisam imao pravo da ističem svoju klupsku obojenost. Sarađivao sam sa svim klubovima, a one koji misle da sam partizanovac, podsetiću da sam kao preduzetnik privatne firme „Volvoks“ sponzorisao Crvenu zvezdu na putu do evropskog i svetskog trona 1991. godine. U fudbalskom svetu sam najduže sarađivao sa Aleksandrom Obradovićem, Miljanom Miljanićem, Dejanom Savićevićem i Draganom Stojkovićem - konstatovao je Damjanović, koji je prvi fudbalski uspeh ostvario kao predsednik, menadžer i koncesionar pljevaljskog kluba Rudar Volvoks.

Čovek koji je crnogorski Rudar svojevremeno lansirao iz treće u prvu ligu tadašnje Jugoslavije priznaje da nije upoznat sa celokupnom situacijom u Crvenoj zvezdi.

- Narednih dana ću sagledati pravo stanje u klubu. Sa nekim stvarima sam upoznat, s nekim još nisam. Međutim, da ne verujem u uspeh Zvezde i filozofiju kluba, nikada se ne bih prihvatio posla na kojem sam sada. Moja vrata će biti otvorena za sve medije, što je najava transparentnog poslovanja - izjavio je novi gensek srpskog šampiona.

Damjanović je pre osam meseci bio jedan od kandidata za funkciju generalnog sekretara crveno-belih, ali je kandidaturu morao da odbije zbog tadašnjeg rukovođenja Fudbalskim savezom Srbije i Crne Gore gde je i započeo saradnju sa predsednikom Zvezde Draganom Stojkovićem.

- Sa Stojkovićem sam uspešno sarađivao u Fudbalskom savezu, tako da ne sumnjam da ćemo uspešno poslovati i u Crvenoj zvezdi - zaključio je na kraju obraćanja Zoran Damjanović, koji inače vodi advokatsku kancelariju specijalizovanu za sportsko zakonodavstvo.

G. Anđelković

Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyNed 28 Jan 2007, 14:13

Zvezda se osvetila
A. Šoškić, 27. januar 2007

ŠPANIJA je bila pun pogodak za prvi deo priprema fudbalera Crvene zvezde. Tri utakmice - tri pobede, poslednja u subotu u Marbelji, nad famoznim ruskim Zenitom - 2:0 (1:0), koji se nedavno poigrao sa crveno-belima na evropskoj sceni (0:4, 1:2).
Šampion Srbije prikazao je dobru igru, s obzirom na fazu priprema, brojne izmene iz utakmice u utakmicu... Trener Dušan Bajević želi da pruži priliku svima, a tim koji će imati zadatak da na proleće odbrani veliki bodovni plus počeće da bira u drugom delu priprema na Kipru.
Uglavnom ravnopravnu utakmicu, sa malo pravih prilika, rešili su Trišović u 45. i Ailton iz jedanaesterca u 90. minutu. Rašković je u finišu prvog dela pronašao Purovića, koji je loše zahvatio loptu i iz “nehata” asitirao srpskom reprezentativcu za pogodak, dok je na samom kraju Brazilac iskoristio najstrožu kaznu posle faula nad Trajkovićem.
Zenit je idealnu šansu za izjednačenje imao u 54. minutu. Radivojević je srušio Tekea, opravdano je dosuđen penal, ali se golman Crvene zvezde odbranom iskupio.
Crvena zvezda je uz sačuvani pobednički niz (Šahtjor 2:1, Lucern 3:1) danas posle podne vraća u Beograd, gde će ostati do petka, kada se seli na Kipar.

Izvor: Večernje Novosti
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyNed 28 Jan 2007, 14:19

Dolazim u Zvezdu!
M. MARKOVIĆ, 11. decembar 2006

FUDBALSKI "biser" Crne Gore seli se u Beograd! Igor Burzanović (21), najbolji igrač i kapiten Budućnosti iz Podgorice, u januaru će zvanično promeniti klupske boje i obući dres Crvene zvezde. Sjajni vezista se dogovorio sa rukovodstvom šampiona Srbije, sada se samo čeka prelazni rok da se posao realizuje.
- Dolazim u Zvezdu - potvrdio je juče Burzanović u telefonskom razgovoru za "Novosti". - Razgovarao sam sa sportskim menadžerom Stevanom Stojanovićem i za nekoliko minuta smo sve utanačili, pošto je moja jedina želja da karijeru nastavim na "Marakani". Mlad sam, ali znam da je to jedini put da igrač napravi pravu karijeru.
Budućnost je prva u šampionatu Crne Gore, ali u 2007. godini neće imati pomoć prve zvezde.
- U razgovoru sa direktorom Drobnjakom, istakao sam da mi je odlazak u Evropu u drugom planu, bez obzira na neke dobre ponude. I iskreno, dobio sam garancije da će se klubovi dogovoriti, a narednih dana očekujem dozvolu i Upravnog odbora.
Obešteće plavo-belima, svakako, neće biti problem.
- Klubovi će se sporazumeti, u obostranom interesu, pošto Budućnost, u kojom sam ponikao, hoće da mi izađe u susret. Ugovor mi ističe u junu 2007 godine, što je olakšavajuća okolnost.
Burzanović će ponovo,kao i u Budućnosti, igrati u tandemu sa Purovićem.
- Verujem da ćemo ponovo biti uspeši. Milan je, kao i Dejan Savićević, "kumovao" mojoj odluci, a na meni je da se pokažem golovima i dobrim igrama. Zvezda je izazov za mlade igrače - poručio je na kraju Burzanović.
Burzanović je na korak od "Marakane", tu dileme nema...

MLADI FUDBALER BEŽANIJE ŽELI NA "MARAKANU"
ĐUROVSKI NA KORAK

NAREDNIH dana se očekuje i konačan rasplet oko dolaska Marija Đurovskog (21), mladog veziste Bežanije, u Crvenu zvezdu. Šampion hoće da angažuje perspektivnog fudbalera i čeka se dogovor klubova, pošto je Đurovski izrazio želju da dođe na "Marakanu".
- Interesovanje za Đurovskog postoji - istakao je sportski menadžer Stevan Stojanović. - Što se tiče Ognjena Koromana, pitaju se Hari Rednap i Portsmut. Sve je u njihovim rukama. Isti slučaj je i sa Vladimirom Đorđevićem, koji je igrač Fluminensea iz Brazila. Razgovaraćemo i sačekati rasplet.

Izvor: Večenje Novosti
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyČet 01 Feb 2007, 13:39

Neočekivana vest sa „Marakane“
FK Crvena Zvezda Sport33zvezdajg3
Banda u Zvezdi!
Poslednji dani prelaznog roka veoma su burni u Crvenoj zvezdi.

Četvorogodišnji ugovor juče je potpisao Vladimir Đorđević, štoper Fluminensea, a njegovim stopama će i Sead Banda, član italijanskog Lećea. Banda je bivši kadetski reprezentativac Srbije i Crne Gore koji je ponikao u nikšićkoj Sutjesci, veoma talentovan u svom uzrastu, a na „Marakanu“ stiže sa Apenina.

Dok Banda zvanično ne postane član crveno-belih, juče je na „Marakanu“ stigao „Brazilac“.

- Ispunilo mi se ono što sam maštao na početku karijere. Iz niškog Radničkog otišao sam u Brazil, zemlju koja živi za fudbal, ali sam se posle godinu dana vratio u Srbiju i to u naš najveći klub, koji ima najbolje navijače na svetu. Prošao sam deo priprema sa novim saigračima i sjajno sam prihvaćen, atmosfera u timu je odlična. Konkurencija na mom mestu je oštra, ali to je samo motiv više da se pokažem u pravom svetlu. Nadam se da ću opravdati ukazano poverenje i pomoći klubu da ostvari svoj cilj, a to je odbrana duple krune - rekao je Đorđević.

Novi fudbaler crveno-belih je objasnio zašto se posle samo godinu dana vratio u Srbiju.

- U Fluminenseu mi je sve krenulo kako treba i već na prvoj takmičarskoj utakmici bio sam u startnoj postavi. Tada sam, međutim, polomio šaku, a ekipa je do mog povratka promenila trenera, koji je me je doveo - dodao je Đorđević.

Sportski menadžer Stevan Stojanović je istakao da je zadovoljan onim što je Đorđević pokazao u prvim danima boravka u Zvezdi, koja će još nije stavila tačku na pojačanja.

- Sa Bajalicom treba samo da utanačimo detalje, Koroman ostaje naša želja, ali sve zavisi od Tereka sa kojim je pod ugovorom i Portsmuta, gde je na pozajmici.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptySub 10 Feb 2007, 15:13

Stojković nudi gostoprimstvo Interu

Fudbalski klub Crvena zvezda ponudio je domaćinstvo Interu iz Milana za predstojeću prvu utakmicu osmine finala Lige šampiona protiv Valensije, koja je zakazana za 21. februar. U dopisu koji je poslao predsedniku Intera Masimu Moratiju predsednik Fudbalskog kluba Crvena zvezda Dragan Stojković „iskreno čestita na sjajnim rezultatima i odličnoj formi ekipe tokom dosadašnjeg toka sezone i želi mnogo uspeha u predstojećim mečevima na svim frontovima”.
„Uzimajući u obzir odluku italijanske vlade da posle tragičnih događaja na Siciliji zatvori stadione koji ne ispunjavaju bezbednosne standarde, među kojima je i Đuzepe Meaca u Milanu, fudbalski klub Crvena zvezda poziva vas sa velikim zadovoljstvom da koristite naš stadion za predstojeću utakmicu osmine finala Lige šampiona protiv Valensije, 21. februara, u 20.45 h.

Ubeđeni smo da bi vaš klub imao sjajnu podršku naših navijača u Beogradu, jer dvojica bivših igrača Crvene zvezde danas obavljaju važne uloge u Interu. Dejan Stanković, sportski idol u Srbiji, godinama uspešno nastupa za vaš tim. Siniša Mihajlović je legenda srpskog fudbala, osvajač Kupa šampiona i Interkontinentalnog kupa sa Crvenom zvezdom, a danas pomoćni trener Intera. Uz sve to, Milano je geografski dovoljno blizu Beogradu da bi vaši navijači mogli u velikom broju da dođu na ovu utakmicu.

Za Crvenu zvezdu bilo bi istinsko zadovoljstvo organizovati ovakvu utakmicu, koja bi predstavljala pravu propagandu vrhunskog fudbala,” navodi se u dopisu fudbalskog kluba Crvena zvezda, koji je potpisao predsednik Dragan Stojković. (B92)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Zvezda se okliznula u Železniku   FK Crvena Zvezda EmptyPon 19 Feb 2007, 23:15

Zvezda se okliznula u Železniku

U poslednjoj utakmici 17. kola Meridijan superlige, ekipa Bežanije je po drugi put u sezoni uspela da ostane neporažena protiv lidera na tabeli. Kao i u prvom delu sezone, „lavovi” su uspeli da povedu, ali na kraju mogu biti zadovoljni i bodom jer su „crveno-beli” imali bolje šanse u inače vrlo slaboj utakmici. Bežanija - Crvena zvezda 1:1 (Osmanović 11´ - Burzanović 54´). Rezultati subotnjih mečeva:

Vojvodina - Voždovac 1:0 (1:0)
Pantelić 33´

Banat - OFK Beograd 1:0 (0:0)
Tošić 90´

Partizan - Mladost Apatin 1:0 (0:0) Opširnije
Neb. Marinković 70´

Borac Čačak - Smederevo 0:0 (0:0)

Hajduk Kula - Zemun 1:0 (0:0)
Radanović 88´ (p)

Tabela:

1. Crvena zvezda 17 13 3 1 28:8 (+20) 42 boda
2. Partizan 17 9 3 5 23:15 (+8) 30
3. Mladost Apatin 17 8 5 4 16:9 (+7) 29
4. OFK Beograd 17 7 7 3 21:10 (+11) 28
5. Bežanija 17 5 10 2 20:14 (+6) 25
6. Vojvodina 17 7 3 7 13:14 (-1) 24
--------------------------------------------
7. Banat 17 6 4 7 14:19 (-5) 22
8. Hajduk Kula 17 7 1 9 12:18 (-6) 22
9. Smederevo 17 4 7 6 12:16 (-4) 19
10. Borac Čačak 17 4 5 8 8:13 (-5) 17
11. Voždovac 17 4 5 8 13:21 (-8) 17
12. Zemun 17 0 3 14 5:28 (-23) 3
Narednog vikenda sastaju se: Crvena zvezda - Partizan, Voždovac - Hajduk Kula, Zemun - Borac, Smederevo - Bežanija, Mladost - Banat i OFK Beograd - Vojvodina.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
TaNaNa
Moderator
Moderator
TaNaNa


Broj poruka : 383
Datum upisa : 16.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyPon 26 Feb 2007, 12:38

Lauda ::
Zvezda se okliznula u Železniku

I u subotu se "okliznula" cyclops Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyPon 26 Feb 2007, 15:09

Video snimka sukoba Delija i Grobara
I dok Hrvatska javnost i policija trljaju ruke zadovoljni što se derbi Dinama i Hajduka konačno neće pamtiti po neredima, već po nogometu, u Beogradu nisu te sreće - jedna osoba teže je ozlijeđena, a 12 lakše u sukobima navijača Crvene zvezde i Partizana te tijekom intervencije policije u centru Beograda.
FK Crvena Zvezda Spacer

FK Crvena Zvezda 34594
Sukob Grobara i Delija Trajanje: 01:06 FK Crvena Zvezda Hr_video_go2

Teže ozlijeđena osoba nije policajac, a među lakše ozlijeđenima su osam policajaca i četiri građanina, piše nezavisna agencija BETA. Poslije utakmice, koja je odigrana u subotu na stadionu Crvene zvezde, privedeno je 27 osoba, a protiv pet će se provesti kazneni postupak.Prema navodima iz SUP-a Beograd, jedna osoba je zadržana zbog napada na policajca na stadionu.Najveći problem poslije utakmice bio je na potezu od Autokomande do Slavije, gde je zbog radova na putu bilo mnogo kamenja, koje su navijači koristili za međusobno gađanje i gađanje policije.Grupe navijača Crvene zvezde i Partizana potukli su se na beogradskoj Autokomandi poslije nogometne utakmice ta dva kluba, u kojoj je Partizan pobjedio Crvenu zvezdu sa 4:2, upisavši tako prvi trijumf poslije šest godina
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyPon 26 Feb 2007, 18:00

Question What a Face Rolling Eyes pig cheers drunken geek study 6 7 9 11 12 13 Bič
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyČet 01 Mar 2007, 18:54

Crvena zvezda po broju transfera najboljih igrača može u istoriju evropskog fudbala
Piksi prodao (zlatne) poluge tima!

Naš povratak u FK Crvena zvezda iziskivao bi mnogo veće promene od onih koje su se desile. Taj stav „Delta holdinga“ o sve češćim napisima da je kompanija zainteresovana za ulazak u naš najtrofejniji klub izazvao je različita tumačenja u fudbalskim krugovima.

- Ne radi se ni o kakvim personalnim promenama u Crvenoj zvezdi, nego o drugačijim sistemskim rešenjima za funkcionisanje ovog kluba - rečeno je „Blicu“ juče u „Delti“.

A da je promena načina rada u Crvenoj zvezdi neophodna, svima je jasno. Klub koji želi da igra Ligu šampiona ne može da

egzistira pod Stojkovićevom parolom „kupi jeftino - prodaj skupo“, a da pri tom (ras)proda ceo tim reprezentativaca koji je zatekao prilikom ustoličenja na „Marakani“.

Vratimo film na početak sezone. Navijači su očekivali evropski uzlet, u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona crveno-beli su prebrodili Kork siti (1:0 i 3:0), da bi ih u poslednjoj rundi zaustavio Milan. Novi tim je zvanično promovisan 18. jula u prijateljskom duelu sa Radom (3:0) i malo ko je od pristalica crveno-belih mogao da pretpostavi da će najjači aduti do kraja leta napustiti klub iz Ljutice Bogdana.

Protiv Kork sitija na „Tarners krosu“ 26. jula, Bajević je izveo tim koji su činili Ranđelović, Pantić, Joksimović, Biševac, Perović, Basta, Kovačević, Milovanović, Janković, Georgijev i Žigić. Od tih igrača, Ranđelović, Basta i kapiten Milovanović bili su akteri debakla u subotu u 128. večitom derbiju. Četiri, moglo bi se reći ključna igrača, Biševac (odbrana), Kovačević i Janković (vezni red) i Žigić (napad) napustili su tim, a ako se ima u vidu i odlazak golmana Vladimira Stojkovića početkom leta, može se reći da je Zvezda ostala bukvalno bez glavne osovine na kojoj svaki trener, pa i Bajević, gradi tim.

I mnogo jači klubovi nego što je Crvena zvezda teško bi podneli takav udarac, međutim, imajući u vidu skor u domaćem šampionatu, šampion sa „Marakane“ ima dobre rezultate i priliku da osvoji oba trofeja, prvenstvo i Lav kup Srbije. Pod uslovom da do maja ne ponovi izdanje iz večitog derbija.

Ako se uporedi igrački kadar od pre godinu dana i ovaj sad, može se zaključiti da je Crvena zvezda imala ujednačen broj odlazaka i dolazaka, ali se postavlja pitanje kvaliteta i kontinuiteta. Poznato je da se dobar tim ne stvara preko noći, da se prave zamene uvek teško pronalaze, naročito na tržištu igrača kao što je srpsko, a da se dobar tim uigrava i po nekoliko sezona. To u Crvenoj zvezdi nije bio slučaj, pa su i linijska tumbanja u ekipi (Perović, Basta, Trišović), zatim uigravanje novajlija (Koroman, Đorđević) moguć razlog za to što je došlo do velikih oscilacija u igri u prva dva kola nastavka Meridijan Superlige.

Z. Kecman
Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyPet 02 Mar 2007, 17:12

Dušan Bajević prećutao detalje sastanka sa Stojkovićem

Daću ostavku, ako treba

Nema nikakvih problema sa moje strane. Ako je to najbolje za Crvenu zvezdu... Niko ne može da kaže: "Neću da idem"
Dušan Bajević polako, ali sigurno broji poslednje dane na klupi Crvene zvezde. Posle 128. večitog derbija i packe od mladog kolege i tada još amatera Miroslava Đukića (potpisao profesionalni ugovor sa Partizanom tek prekjuče), "princ sa Neretve" kovertirao je u ponedeljak ostavku predsedniku "crveno-belih" Draganu Stojkoviću. Međutim, Piksi je izbegao da bude neozbiljan i ostane bez trenera usred sezone, te je Bajeviću poručio da ostavku slobodno može da zgužva i baci u kantu za đubre. Nekoliko dana posle, najtrofejniji trener Grčke nije želeo da otkriva detalje jednočasovnog sastanka s prvim čovekom šampiona.

- Sve je predsednik već kazao, nemam ništa drugo da dodam od onoga što je već rečeno - pokušao je da stavi tačku Bajević na bilo kakve spekulacije, da bi tek kasnije odgovorio na konkretno pitanje da li je u ponedeljak podneo pismenu ostavku: - Ne znam ništa o tome. Ako treba, daću ostavku, nema nikakvih problema sa moje strane. Ako je to najbolje za Zvezdu... Na kraju krajeva, niko ne može da kaže: "Ja neću da idem". Pisali ste kao da je već sve gotovo, a to pišete već tri-četiri dana.

Da bi izbegla pritisak javnosti posle debakla u derbiju, Zvezda je juče otputovala u SC Kovilovo, gde će na miru vidati rane i spremati se za sutrašnji duel sa Banatom u Zrenjaninu. Piksi je nedavno rekao da su pojedini igrači potrošili kredite, što je potvrdio i sam Bajević.

ZVEZDA DANAS SLAVI 62. ROĐENDAN

Iako je zvanično 4. mart rođendan SD Crvena zvezda, "crveno-bela" porodica će danas ugasiti 62 svećice. Proslava će se održati tačno u 12 časova u Medija centru na "Marakanu", a tom prilikom će najboljim pojedincima i klubovima SD Crvena zvezda u protekloj godini biti uručene tradicionalne nagrade.

- Biće promena, ali ne mogu da kažem kojih. Ne možemo da računamo na "požutele" Trišovića i Milovanovića, a neki igrači nisu dostigli željenu formu. Perović nije sto odsto spreman, što je pokazala prijateljska utakmica protiv Hajduka sa Liona. Vidite, Zvezda je uvek igrala sa dva, pa i tri napadača, sve zavisi kako na to gledate. Eto, protiv Banata igraćemo sa dva klasična napadača.

Špic Zvezde za Banat, pored Đokića, biće pojačan Purovićem, a ostaje dilema da li je odlaskom Ailtona u Grashopers, gde je Brazilac već na debiju doneo pobedu svom timu, šampion ostao bez kvalitetnih napadača.

- Tonija sam cenio, ali smatram da njegovim odlaskom nije napravljen manjak kvalitetnih napadača. Nije u redu da se on petlja u ovo što nam se dešava. S jedne strane ga ubijate, a sa druge...

Trener "crveno-belih" dodaje da su porazi sastavni deo ovog posla i da se zbog jedne pobede ne osvaja prvenstvo, niti zbog jednog poraza gubi.
- Kada izgubite rezultatom 4:2 i vidite toliki broj grešaka na utakmici s naše strane - ne jednog, dva igrača, već čitave ekipe - koje ne napravite za čitavu polusezonu, to onda treba zaboraviti što pre. Izvukli smo pouke, sada moramo da budemo trezveniji i spremniji za naredna iskušenja - zaključio je Bajević.

Put Kovilova, posle sinoćne zajedničke večere, otišli su devetnaestorica igrača i to Ranđelović, Radivojević, Anđelković, Pantić, Basta, Đorđević, Joksimović, Gaj, Bajalica, Kastiljo, Trajković, Milijaš, Koroman, Burzanović, Perović, Tadeu, Purović, Rašković i Đokić.
Ostali igrači treniraće u Beogradu pod vođstvom pomoćnog trenera Bore Cvetkovića.

G. Božanović

Izvor: Glas Javnosti
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyČet 08 Mar 2007, 18:50

Crvena zvezda o ponudi Indijca

Mital može biti samo naš sponzor
Predstavnici Indijca Primoda Mitala, jednog od vlasnika "Global stil holdinga", najveće svetske kompanije za proizvodnju čelika, a zainteresovanog za kupovinu Fudbalskog kluba Crvena zvezda, sastaće se sledeće nedelje sa čelnim ljudima našeg šampiona, najavio je juče generalni sekretar Zoran Damjanović.


- Imaćemo razgovor, a u kom pravcu će se on odvijati, videćemo. Ono što je sada jasno jeste da indijski proizvođač čelika ne može da kupi FK Crvena zvezda jer u našoj zemlji još uvek ne postoje zakonski okviri privatizacije. To znači da mi možemo samo da pregovaramo o sponzorstvu - kaže Damjanović.

Da će pregovori dveju strana biti mukotrpni izvesno je već sada jer indijski magnat ne želi da bude sponzor, već vlasnik kluba. Mital ne želi da neko drugi raspolaže njegovim novcem, već on lično, kao što radi sa CSKA iz Sofije.

- Primod ne želi da neko drugi rukovodi njegovim klubom. On i pored ovdašnjih zakonskih odredbi želi da kupi Crvenu zvezdu. Imajući u vidu da predsednik srpskog šampiona Dragan Stojković hoće samo da se sklopi sponzorski ugovor, pitanje je da li će uopšte doći do dogovora - rekao je bliski prijatelj Ravija Darbarija, Primodovog posrednika u razgovorima sa crveno-belima.

"Global stil holding" proizvodi 44 odsto čelika u svetu. Lakšmi, stariji od braće Mital, na "Forbsovoj" listi se kotira kao peti najbogatiji čovek planete, dok je potencijalni kupac Crvene zvezde Primod nedavno postao vlasnik i Fabrike elektrotermičkih proizvoda "Magnohrom" u Kraljevu. Bugarski mediji su procenili da je za kupovinu CSKA iz Sofije, bez klupskog imanja i stadiona, Indijac izdvojio 15 miliona evra.


T. Dragojević
Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyPon 12 Mar 2007, 00:23

Bivši treneri crveno-belih osudili čin kolege

Bajeviću, Zvezda se ovako ne napušta!
Dušanu Bajeviću se izgubio svaki trag. Niko iz Crvene zvezde se juče nije ni video ni čuo s njim, pa se veruje da je dosadašnji šef stručnog štaba šampiona već otputovao u Atinu.

Princ sa Neretve će ostati upamćen kao prvi trener u istoriji Crvene zvezde koji je usred utakmice napustio klupu. Kako komentarišu, taj čin pitali smo njegove prethodnike na "Marakani".

LJUPKO PETROVIĆ, trener Zvezdinog tima iz Barija:
- Meni je jako žao što se to desilo. Svi koji vole Zvezdu verovatno ne mogu da opravdaju potez Dušana Bajevića, međutim ja ga na neki način i razumem. Nije mu bilo lako da pravi tim sa igračima koji mu nisu bili u prvom planu na letnjim pripremama, a nije mu bilo lako ni da sluša prozivke sa tribina. Ipak, Bajević je morao da smogne snage i da sačeka kraj utakmice, pa tek onda da ode. Posle meča je trebao da izađe na konferenciju i da javno kaže šta ga muči, jer samo u tom slučaju bi zbacio odgovornost sa sebe. Kao svaki profesionalac morao je biti jak i u teškim trenucima - izjavio je Ljupko Petrović.

VLADICA POPOVIĆ, Zvezdin trener iz Tokija:
- Bio sam na utakmici protiv Vojvodine i imao sam priliku da vidim reakciju Bajevića na skandiranje navijača "Dušane odlazi". Nije smeo da ode usred utakmice jer je na taj način napravio presedan koji se događa jednom u 50 godina. U fudbalu postoje i pobede i porazi, a kao što je svako od nas veliki posle trijumfa, mora da bude veliki i nakon neuspeha. Crvena zvezda je evropski klub i njen trener mora da se ponaša u stilu profesionalca. Fabiju Kapelu je sigurno bilo teže pred 85.000 revoltiranih navijača, nego Dušanu Bajeviću pred 5.000 kivnih "delija", ali trener Reala je ostao dosledan. Zvezdinom treneru nisu trebali naslovi u novinama "Pobegao", "Oteran" i slično.

MILORAD KOSANOVIĆ, bivši trener crveno-belih:
- Crvena zvezda je očigledno u rezultatskoj krizi, koju je Dušan Bajević morao da preboli. U teškim trenucima treba biti jak pa je i dojučerašnji trener našeg najvećeg kluba morao da izdrži bar do kraja utakmice. Najlakše je ustati sa klupe, pokupiti stvari i otići. Ako mu je nešto smetalo u radu rukovodstva Zvezde, trebalo je da kaže. Ovako, on je odlaskom bez reči stavio do znanja da prihvata krivicu za loše rezultate ovog proleća. Sreća što dolazi do pauze u prvenstvu jer je Zvezdi neophodno da konsoliduje svoje redove.


G. Anđelković

Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyPon 12 Mar 2007, 00:26

U Crvenoj zvezdi pripremaju promociju novog šefa stručnog štaba

Đurovski čuva mesto Jugoviću
Crvena zvezda bi već danas mogla da dobije novog trenera. Predsednik Dragan Stojković je odmah posle poraza od Vojvodine (0:3) za naslednika Dušana Bajevića imenovao njegovog pomoćnika Boška Đurovskog, međutim nije isključeno da kormilo šampiona još pre utakmice u Lav kupu Srbije (sreda) preuzme Vladimir Jugović, Ilija Petković, Slavoljub Muslin ili Valter Zenga. Đurovski je juče odradio prvi trening u ulozi šefa stručnog štaba crveno-belih.

- Razgovarao sam predsednikom Stojkovićem pre treninga. Rekao mi je da je potrebno da zbijemo redove, da ekipa što pre mora da se podigne na psihološkom planu i da pod hitno treba da promenimo pristup prema utakmicama. Od rođenja sam zvezdaš, bio sam pomoćnik Zoranu Filipoviću i Dušanu Bajeviću, ali nikada i prvi trener Zvezde. Ovo je veliko priznanje i odgovornost za mene. Ne smeta mi što se u javnosti već spominju imena potencijalnih kandidata za trenera, jer ja sam Zvezdin vojnik i ispoštovaću svaku odluku predsednika i uprave kluba. Naravno da bih voleo da do kraja sezone predvodim ekipu, ali neću se buniti i ako me već danas neko zameni - izjavio je Boško Đurovski uz konstataciju da se Dušan Bajević nikome iz stručnog štaba i igračkog kadra nije izvinio zbog napuštanja klupe usred utakmice.

Vladimir Jugović u nedavnom razgovoru nije krio želju da postane trener Crvene zvezde.

- Siguran sam da bih bio dobar trener. Imam fudbal u malom prstu, poznajem ga u svim segmentima. Trenirali su me najveći stručnjaci u Evropi, a uvek sam voleo da sagledavam mane i vrline igre, fudbalera, protivnika. Kada bi me moja Crvena zvezda pozvala da sednem na klupu, bez imalo straha i ustezanja imao bih petlju da prihvatim poziv. Verujem u sebe i ono što znam, doneo bih mnogo toga pozitivnog i savremenog u igru ekipe - istakao je Jugović.

Slavoljub Muslin se stalno spominje među kandidatima.

- Nije sporno da sam veliki zvezdaš, međutim malo je nerealno da sada preuzmem kormilo voljenog kluba. Uostalom, niko me nije ni zvao sa "Marakane" ovih dana. Trenutno sam koncentrisan samo na zbivanja u Lokerenu, sa kojim imam ugovor do kraja sezone, a posle ćemo videti šta dalje. Čuo sam da je Dušan Bajević napustio klupu u trenutku dok je Zvezda gubila sa 2:0. Na neki način ga razumem, međutim sigurno bi bilo bolje da je sačekao kraj utakmice. Dragan Stojković i njegovi saradnici ne treba da paniče, kao ni navijači, jer Zvezda i dalje ima lepu bodovnu prednost nad Partizanom - rekao je Muslin za "Blic".

Dragan Stojković je svojevremeno imenovao Iliju Petkovića za selektora Srbije i Crne Gore, a nije isključeno da predsednik Crvene zvezde zaboravi sve što je ružno rekao na račun ovog trenera za vreme i posle Mondijala.

- Drago mi je što sam svrstan među kandidate za novog trenera šampiona, međutim nije mi potrebno da se preko Zvezde reklamiram po novinama. Niko sa "Marakane" me nije kontaktirao, mada nije sporno da bi mi bila čast kada bi mi ponudili mesto šefa stručnog štaba - konstatovao je Petković.

Valter Zenga je prošle godine osvojio duplu krunu sa Zvezdom, a hoće li se i ove godine okititi titulom na "Marakani", ostaje da se vidi. Italijanski stručnjak trenutno predvodi Al Ain, devetoplasiranu ekipu u prvenstvu Saudijske Arabije, a pošto nije zadovoljan tamošnjim rezultatima nije nemoguće da se uskoro vrati u Beograd.

G. Anđelković
Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyPon 12 Mar 2007, 00:28

Savićević za "Blic" o krizi crveno-belih
Piksi, priđi bliže Zvezdi

Odlazak Dušana Bajevića sa klupe Crvene zvezde usred utakmice protiv Vojvodine drugi je slučaj koji se u našem fudbalu desio za kratko vreme. Isto je učinio i 11. juna 2003. Dejan Savićević, tada selektor reprezentacije Srbije i Crne Gore, kada je Azerbejdžan u 87. minutu minutu meča u Bakuu preko fatalnog Gurbana Gurbanova izjednačio iz penala na 1:1 i uskratio plavima plasman na Evropsko prvenstvo u Portugalu naredne godine.

Aktuelni predsednik Fudbalskog saveza Crne Gore i bivši as crveno-belih s pažnjom je pratio subotnja dešavanja na "Marakani".
- Isto sam učinio u Azerbejdžanu posle njihovog gola iz jedanaesterca, jednostavno sam video da više nema spasa, proradile su emocije. Bajević je veliki trener, koji je ime stvarao u Veležu, jugoslovenskoj reprezentaciji, Grčkoj, njegovi rezultati su kao i svih nas satkani od uspeha i neuspeha. Siguran sam da zna da istrpi poraz i ne može niko da kaže da posrtanje Zvezde nije podneo na pravi način. On nije mlad, ne osuđujem ga za ovaj potez. Skandiranje navijača da ode nije istrpeo, samo je stavio je do znanja da ima morala i dostojanstva - kaže Savićević za "Blic".

Koji su razlozi Zvezdinih slabosti?
- Dobro sam upoznat sa njihovim problemima. Kriza igre i sve ostalo što prati život jednog tako velikog kluba postoji već odavno. Posle više nego dobre bodovne žetve u jesenjem delu prvenstva nije se moglo ni naslutiti da će ovako loše krenuti u nastavku sezone i zbog toga mi je zaista žao. Smatram da su se igrači i rukovodstvo opustili, olako su ušli u drugi deo šampionata, a kad opalite od zemlju jednom, onda dolazi i drugi, treći put. Partizan se zaleteo, prenuo, dok se crveno-beli još nisu trgli, Vojvodina, koja na "Marakani" ima katastrofalan skor i ne znam kada je poslednji put pobedila, to je iskoristila i puklo je. Zvezdi predstoji da se konsoliduje u svim strukturama i da se digne sa dna.

Koliko je uprava na čelu sa predsednikom Draganom Stojkovićem kriva za rasprodaju šampionskog tima?
- Piksi mora više da se pozabavi Zvezdom, da više bude uz ekipu! Igrači su prodavani zbog boljeg finansijskog bilansa, ali o tome ne odlučuje trener. Međutim, Bajević je znao za takvu strategiju, prihvatio je stav kluba i sa te strane ne bi smeo da se ljuti na rukovodstvo. Verujem da će se moj nekadašnji klub izvući iz ovoga, mobilisati sve strukture i osvojiti titulu - zaključio je Savićević.

I. Velimirović
Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyUto 13 Mar 2007, 21:38

Đurovski: „Vratiti samopouzdanje”
stana - 13. mart 2007.


Fudbaleri Crvene zvezde najavili su da će na utakmici četvrtfinala Kupa Srbije sa ekipom Čukaričkog pokušati da se iskupe za poraz od Vojvodine. Lider na tabeli šampionata Srbije, Zvezda je u subotu izgubila od Vojvodine na svom terenu sa 0:3. Ta utakmica biće zapamćena i po tome što je klupu „crveno-belih” 20 minuta pre kraja meča napustio tada prvi trener Dušan Bajević, koji je podneo i ostavku. Posao prvog trenera Zvezde preuzeo je Boško Đurovski, koji je ocenio da se „atmosfera u timu stišala”. „Raspoloženje je sve bolje, vraća se optimizam. Zvezda ima odličan igrački kadar i veliki potencijal. Međutim, organizacija i odnos prema igri moraju da budu striktnije određeni. Taktika je u modernom fudbalu najbitnija”, rekao je Đurovski. Novi trener Zvezde nije se složio sa ocenom pojedinih novinara da je ekipa nedovoljno fizički pripremljena.
„Fizički smo spremni, ali nedostaje nam agresivnost, brzina, reakcija na terenu. Ipak, uveren sam da će igrači vratiti samopouzdanje, da će se osvežiti i da će Zvezda igrati brzo, napadački i atraktivno”, dodao je Đurovski.

Prema njegovim rečima, u sutrašnjem duelu sa Čukaričkim u Zvezdi neće biti Milana Raškovića, koji je suspendovan zbog kartona, kao ni povređenog Igora Burzanovića (koleno).

Đurovski je rekao da ne može da računa ni na Miloša Bajalicu, jer on „nije spreman da odigra svih 90 minuta utakmice”.

Kapiten Crvene zvezde Dejan Milovanović izjavio je da očekuje tešku utakmicu, ali da je za Zvezdu najvažnije da pobedom vrati samopouzdanje i u dobroj atmosferi dočeka prvenstveni derbi sa OFK Beogradom.

Milovanović je priznao da je odlazak Bajevića iz kluba iznenadio igrače. „Moramo da gledamo u budućnost, da naporno radimo i da pokušamo da pomognemo novom treneru, kao i on nama”, izjavio je kapiten „crveno-belih”.

On je ocenio da tim Zvezde jeste u „maloj krizi”, ali da iz nje ne može da izađe samo pričajući. „Dosta smo o tome pričali, sada treba da izađemo na teren da se pokažemo. Verujem da ćemo pobeđivati u nastavku sezone i da ćemo odbraniti titule”, istakao je Milovanović.

Utakmica Čukarički - Crvena zvezda igra se u sredu od 14 h, na stadionu ekipe sa Banovog Brda. (B92, Beta)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyPet 16 Mar 2007, 22:42

Tardeli na klupi Crvene zvezde?

Predstavnici Crvene zvede razgovarali su s bivšim selektorom mlade reprezentacije Italije Markom Tardelijem o „mogućem trenerskom angažmanu”, prenosi Tanjug. Tardeli, koji je trenutno savetnik u Juventusu, izjavio je Tanjugu da je „imao kontakte sa osobom koja ima visoko mesto u Zvezdinoj hijerahijii”. On, međutim, nije hteo da kaže sa kim je razgovarao u Zvezdi o, kako je rekao, „svom viđenju beogradskog kluba sa čijim igračima bi voleo da radi”. „Izneo sam svoje viđenje. Rekao sam da bih voleo da radim s mlađim igračima. Ukratko sam predočio projekat ambicioznog kluba kao što je Zvezda”, rekao je Tardeli. On je naglasio da bi želeo da radi na „duže staze”, kao i da je „velika Crvena zvezda” izazov za svakog trenera. Tardeli je napomenuo da nije bilo nikakvih obećanja ni sa jedne strane, da se radilo o otvorenom razgovoru i da je „osoba iz Zvezde” nekoliko puta ponovila da će se uskoro ponovo javiti.
Generalni sekretar Crvene zvezde Zoran Damjanović rekao je Tanjugu „da je bilo kontakta sa Tardelijem”, ali ni on nije želeo da kaže ko je sa njim razgovarao.

Damjanović je precizirao da je to bio „informativni razgovor, da nije bilo reči o finansijskim detaljima” i da će se „razgovor nastaviti u nedelju ili ponedeljak”.

Tardeli je nekadašnji fudbaler Juventusa i Intera, ali će biti zapamćen pre svega kao član reprezentacije Italije koja je osvojila Svetsko prvenstvo 1982. godine, uz jedan gol Tardelija u finalu protiv Zapadne Nemačke. Tokom trenerske karijere, pored mlade reprezentacije Italije, značajniji angažman imao je i u sezoni 2000/01, kada je bio trener Intera. Na kraju sezone dobio je otkaz zbog niza loših rezultata, uključujući i katastrofalan poraz u gradskom derbiju od Milana sa 6:0.

Crvena zvezda je prošle subote ostale bez trenera, kada je Dušan Bajević napustio ekipu tokom utakmice sa Vojvodinom, koju je Zvezda izgubila na Marakani sa 3:0. Ekipu je u međuvremenu preuzeo dosadašnji pomoćni trener Boško Đurovski. (B92, Tanjug)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyNed 18 Mar 2007, 21:46

Zvezdi tri boda sa Karaburme
stana - 18. mart 2007.


Pretposlednje kolo prve faze srpskog fudbalskog šampionata trebalo je da obeleži veliki meč na Karaburmi gde su se sastali OFK Beograd i Crvena zvezda, ali je 6.000 gledalaca na Omladinskom stadionu moglo da vidi samo „uspavanku” u kojoj su snalažljiviji bili gosti sa „Marakane”, koji su do trijumfa od 0:1 stigli zahvaljujući golu Nenada Milijaša. Brojni strani „skauti” koji su prisustvovali ovom duelu, baš kao i selektor naše reprezentacije Havijer Klemente, možda su i mogli da uoče neku pojedinačno dobru partiju, ali utisak koji je publika stekla posle posmatranja susreta „romantičara” i „crveno-belih” svakako nije bio na nivou očekivanog. Tri boda su, naravno, bila najbitnija aktuelnom šampionu, koji je pokazao da kriza igre nije prošlost i pored odlaska Duška Bajevića, a novi poraz OFK Beograda koštao je tim Ratka Dostanića pada sa treće na petu poziciju.
Mladost je pobedom u Apatinu nad Voždovcem došla na treće mesto, a sa uspesima je nastavila i Vojvodina, koja je pred 5.000 gledalaca u Novom Sadu savladala Smederevce golom iz jedanaesterca svog najboljeg strelca Ranka Despotovića. Banat je, sa druge strane, uz dva pogotka Srđana Baljka nadigrao poslednjeplasirani Zemun.

U nedelju se sastaju Partizan - Hajduk Kula i Bežanija - Borac Čačak.

Rezultati subotnjih utakmica:

Banat - Zemun 2:1 (1:0)
Baljak 33´, 57´ - Petrović 68´

Mladost Apatin - Voždovac 1:0 (0:0)
Kozoš 75´

OFK Beograd - Crvena zvezda 0:1 (0:1)
Milijaš 26´

Vojvodina - Smederevo 1:0 (1:0)
Despotović 31´(p)

Nedelja, 18. mart:
14 h Partizan - Hajduk Kula
14 h Bežanija - Borac Čačak

Tabela:

1. Crvena zvezda 21 15 3 3 35:16 (+19) 48 bodova
2. Partizan 20 12 3 5 31:19 (+12) 39
3. Mladost Apatin 21 9 8 4 19:11 (+8) 35
4. Vojvodina 21 10 4 7 19:15 (+4) 34
5. OFK Beograd 21 8 8 5 27:14 (+13) 32
6. Bežanija 20 6 11 3 23:17 (+6) 29
---------------------------------------------
7. Hajduk Kula 20 9 2 9 18:20 (-2) 29
8. Banat 21 8 5 8 19:25 (-6) 29
9. Smederevo 21 5 7 9 15:20 (-5) 22
10. Borac Čačak 20 5 6 9 10:16 (-6) 21
11. Voždovac 21 4 6 11 16:30 (-14) 18
12. Zemun 21 0 3 18 7:36 (-29) 3
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyPon 19 Mar 2007, 16:43

Zvezda opet na +9, poraz Partizana

Pretposlednje kolo prve faze srpskog fudbalskog šampionata trebalo je da obeleži veliki meč na Karaburmi gde su se sastali OFK Beograd i Crvena zvezda, ali je 6.000 gledalaca na Omladinskom stadionu moglo da vidi samo „uspavanku” u kojoj su snalažljiviji bili gosti sa „Marakane”, koji su do trijumfa od 0:1 stigli zahvaljujući golu Nenada Milijaša. Ipak, iako duel „romantičara” i „crveno-belih” nije bio na nivou očekivanog, u taboru aktuelnog šampiona mogu i te kako da budu zadovoljni ishodom jer je u nedelju Partizan poražen u Humskoj od Kuljana i pored toga što je utakmicu završio sa dva igrača više, te „večite” ponovo deli devet bodova razlike. „Crno-beli” su pred desetak hiljada gledalaca na svom stadionu gospodarili terenom u meču sa Hajdukom, koji još ne zna za poraz u prolećnom delu prvenstva, ali domaćinima od pomoći nije bila ni konstantna inicijativa, ni nekoliko velikih šansi, a ni isključenje gostujućeg defanzivca Pavićevića u 70. minutu.
Devet minuta kasnije izabranici Miroslava Đukića primili su gol iz kontranapada, a taj pogodak Aleksandra Petrovića, kome je kumovala i loša intervencija golmana Asprogenisa, potpuno je šokirao igrače Partizana. Toliko da ni potonje isključenje jedinog strelca na meču nisu iskoristili da dođu do željenog cilja jer je golman Kuljana Đuričić zaustavio Smiljanićev jedanaesterac u poslednjem minutu.

Mladost je subotnjom pobedom u Apatinu nad Voždovcem došla na treće mesto a sa uspesima je nastavila i Vojvodina savladavši, pred 5.000 gledalaca u Novom Sadu, Smederevce golom svog najboljeg strelca Ranka Despotovića, iz jedanaesterca. Banat je, sa druge strane, uz dva gola Srđana Baljka, nadigrao poslednjeplasirani Zemun, a pogodaka nije bilo u duelu Bežanije i Borca.

Rezultati mečeva igranih u nedelju:

Partizan - Hajduk Kula 0:1 (0:0)
Petrović 79´

Bežanija - Borac Čačak 0:0 (0:0)

Odigrano u subotu:

Banat - Zemun 2:1 (1:0)
Baljak 33´, 57´ - Petrović 68´

Mladost Apatin - Voždovac 1:0 (0:0)
Kozoš 75´

OFK Beograd - Crvena zvezda 0:1 (0:1)
Milijaš 26´

Vojvodina - Smederevo 1:0 (1:0)
Despotović 31´(p)

Tabela:

1. Crvena zvezda 21 15 3 3 35:16 (+19) 48 bodova
2. Partizan 21 12 3 6 31:20 (+11) 39
3. Mladost Apatin 21 9 8 4 19:11 (+8) 35
4. Vojvodina 21 10 4 7 19:15 (+4) 34
5. OFK Beograd 21 8 8 5 27:14 (+13) 32
6. Hajduk Kula 21 10 2 9 19:20 (-1) 32
---------------------------------------------
7. Bežanija 21 6 12 3 23:17 (+6) 30
8. Banat 21 8 5 8 19:25 (-6) 29
9. Smederevo 21 5 7 9 15:20 (-5) 22
10. Borac Čačak 21 5 7 9 10:16 (-6) 22
11. Voždovac 21 4 6 11 16:30 (-14) 18
12. Zemun 21 0 3 18 7:36 (-29) 3
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyUto 20 Mar 2007, 12:09

U Zvezdi još ocenjuju ponudu Argentinca

Kuper sad možeda pričeka leto

Autor: G. Anđelković | 20.03.2007 - 9:30

Na „Marakani“ je juče bilo živo. Tribine pomoćnog stadiona bile su ispunjene do poslednjeg mesta, a na terenu se čuo samo italijanski. Neko bi pomislio - Ektor Kuper obavlja prvi trening Crvene zvezde. Ne, već je Roberto Manćini držao čas u okviru trenerske škole Fudbalskog saveza Srbije.
Dragan Stojković nije prisustvovao fudbalskoj zabavi na svom stadionu. Otišao je u Francusku, a za njim i misterija hoće li Ektor Kuper preuzeti trenersku palicu Crvene zvezde i ako hoće - kada?! Misteriju zvanu „Kuper“ nemoguće je razrešiti bez prvog čoveka našeg najtrofejnijeg kluba, koji je pre četiri dana u Beogradu načelno postigao sporazum sa Ernandom Karminjom, agentom slavnog Argentinca. Možda je Stojković na novih devet bodova prednosti nad Partizanom odložio promociju novog trenera za leto, a možda je i Kuper shvatio da bi posle Intera, Valensije i Majorke bilo suludo preuzimati Zvezdu, pa čak i sa dogovorenom platom od 800.000 evra godišnje (plus premije za osvojenu titulu, plasman u Ligu šampiona i svaki bod u najjačem evropskom takmičenju).
Predsednik crveno-belih sinoć je bio gost na humanitarnoj utakmici u Marseju „Zidan i prijatelji protiv Ronalda i prijatelja“, a njegovi saradnici na „Marakani“ posmatrači predavanja Interovih trenera - Roberta Manćinija i Siniše Mihajlovića. Stevan Stojanović nije želeo da priča na temu „Kuper“, odmahujući glavom ka Bošku Đurovskom koji je na svoje dve utakmice u ulozi šefa stručnog štaba crveno-belih zabeležio isto toliko pobeda.
- Đurovski je trener. On vodi ekipu u Sombor - kroz osmeh je istakao Stojanović.
Crvena zvezda je pod trenerskom palicom Boška Đurovskog juče otišla u Sombor, kako bi danas uveličala 95 godina postojanja Radničkog. Šampion će bez osmorice reprezentativaca (Trišović, Koroman, Perović, Milovanović, Kastiljo, Georgijev, Burzanović, Purović) u 15 časova odmeriti snagu sa prvim timom Radničkog, a u Somboru će boraviti do subote kako bi oslobodili „Marakanu“ reprezentativcima Srbije.
- Posle Sombora igraćemo sa Zemunom, najverovatnije sledećeg utorka na njihovom stadionu - izjavio je Boško Đurovski i na taj način dao do znanja da očekuje da će još sigurno nedelju dana sedeti na klupi Crvene zvezde.

Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptySre 21 Mar 2007, 15:52

Stojković: Đurovski ostaje trener Crvene zvezde
stana - 21. mart 2007.


Predsednik fudbalskog kluba Crvena zveda Dragan Stojković izjavio je u utorak da će Boško Đurovski ostati trener „crveno-belih” do kraja sezone. „Đurovski do daljeg ostaje trener Zvezde. U prethodnom periodu opravdao je poverenje i ima punu podršku rukovodstva. Kada je Dušan Bajević podneo ostavku, istakao sam da nećemo donositi ishitrene odluke. Đurovski je dobio šansu koju je iskoristio i ekipu će sigurno voditi do kraja sezone”, rekao je Stojković. Kako se navodi na sajtu Crvene zvezde, Stojković je ocenio da je time pitanje trenera rešeno i klub se sada „okreće odbrani duple krune”. „Nadam se da će Boško i ova ekipa, koja je pokazala karakter, imati do kraja sezone veliku podršku naših navijača kako bismo zajedno ostvarili nove uspehe”, rekao je predsednik Crvene zvezde. Boško Đurovski nalazi se sa ekipom na mini pripremama u Somboru.
„Mnogo puta rekao sam da mi je čast što se nalazim na mestu trenera Crvene zvezde. Nisam se opterećivao time da li ću na klupi ostati dve utakmice ili do kraja sezone. Jednostavno sam dobio zadatak koji sam želeo da ispunim na najbolji mogući način”, rekao je Đurovski.

On je dodao da mu je drago što je iskoristio ukazano poverenje i dobio šansu da sa ekipom odbrani ´duplu krunu´.

„Zaista je nebitno koliko ću ostati na klupi Crvene zvezde. Sada je najvažnije da ponovo pobeđujemo i da se vratila pozitivna atmosfera u tim. Opuštanja ne sme biti i ova odluka za mene je obaveza više da u narednom periodu moram napornije i kvalitetnije da radim”, rekao je Đurovski. (Beta)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Anđela
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Anđela


Broj poruka : 9
Datum upisa : 08.01.2007

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptySub 07 Apr 2007, 21:18

FK Crvena Zvezda Introzx0
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda EmptyPon 09 Apr 2007, 17:31

FK Crvena Zvezda 2013qo9
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Sponsored content





FK Crvena Zvezda Empty
PočaljiNaslov: Re: FK Crvena Zvezda   FK Crvena Zvezda Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
FK Crvena Zvezda
Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Partizan vs. Crvena zvezda...
» Crvena boja ometa mentalne procese
» NLB: Zvezda trijumfalno u 2009.
» Zvezda i dalje bez poraza
» Zvezda prejaka za Vojvodinu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sport-
Skoči na: