Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Srbin svira neobjavljeni Lenonov rif

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Srbin svira neobjavljeni Lenonov rif Empty
PočaljiNaslov: Srbin svira neobjavljeni Lenonov rif   Srbin svira neobjavljeni Lenonov rif EmptyČet 26 Apr 2007, 01:33

Srbin svira neobjavljeni Lenonov rif

Frontmen američko-srpske grupe Streamers Nebojša Joković na novom albumu će odsvirati rif legendarnog „Bitlsa” Džona Lenona, koji do sada nikada nije objavljen, prenosi beogradska štampa. Traku sa „tajnim” gitarskim rifom Lenon je 1972. godine poklonio menadžeru diskografske kuće "Apple" Dejvidu Pilu, koji je Jokoviću odobrio korišćenje materijala. Joković, koji već deset godina gradi karijeru u SAD pod imenom Šon Joksović, kaže da je Pil prepoznao da Streamers imaju nekadašnji potencijal legendarnog benda Beatles. „Pil je supervizor našeg novog albuma. Bio sam iznenađen kada je doneo staru traku na probu i pitao me da li bih želeo da odsviram neobjavljeni Lenonov rif. Odličan sam poznavalac muzike Bitlsa i pretpostavljam da je fraza nastala između 1964. i 1967. godine”, kaže Joković za „Pres”. „Moramo se vratiti izvornim emocijama, a ne praviti muziku samo zato što je ´kul´ biti muzičar. Naš novi album biće na neki način omaž ´Bubama iz Liverpula´, obradili smo hit ´Strawberry Fields Forever´, a napravili smo i obrade srpskih starogradskih pesama, koje na engleskom zvuče kao mešavina Beatles, Led Zeppelin i Oasis”, rekao je pevač. Joković nije želeo da otkrije kako će upotrebiti Lenonov rif, ali je najavio mogućnost snimanja akustičnog albuma na srpskom jeziku, za strano tržište. (MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Srbin svira neobjavljeni Lenonov rif Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbin svira neobjavljeni Lenonov rif   Srbin svira neobjavljeni Lenonov rif EmptyČet 26 Apr 2007, 13:04




Lauda nadam se da sam dopunio tvoj post, ne kužim engleski, al mislim da je to to 8)
Nazad na vrh Ići dole
 
Srbin svira neobjavljeni Lenonov rif
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Srbin kupuje Bristol Siti
» Uhapsen Srbin Zdravko Tolimir
» Srbin izumeo super-bateriju za iPod!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Muzika-
Skoči na: