Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Najmanje 32 mrtvih u masakru u Virdžiniji

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Najmanje 32 mrtvih u masakru u Virdžiniji Empty
PočaljiNaslov: Najmanje 32 mrtvih u masakru u Virdžiniji   Najmanje 32 mrtvih u masakru u Virdžiniji EmptyUto 17 Apr 2007, 09:11

Najmanje 32 mrtvih u masakru u Virdžiniji V53990p0


Najmanje 32 mrtvih u masakru u Virdžiniji
Ponedeljak, 16. april 2007. 21:30

Naoružani napadač počinio je masakr na univerzitetu u američkoj državi Virdžinija, pošto je, prema najnovijoj informaciji televizije "Foks" ubio najmanje 32 osobe, medju njima većinu studenata, pre nego što je i sam poginuo u obračunu sa policijom.

Prethodno je policija saopštila da su u mestu Beleksburg ubijene 22 osobe.

Ranjeno je više studenata. Svega jedna osoba ubijena je u studentskom domu univerziteta "Virdžinija tek" dok su ostali stradali u učionicama, dok je, za sada, neidentifikovani napadač iz nepoznatih razloga počeo nasumice da puca po studentima.

Svedoci su opisali da je osoba koja je otvorila vatru, u stvari, student azijskog porekla, koji je "poneo veliku količinu municije".

Ne zna se da li je napadač ubijen ili je sam sebi oduzeo život.

"Ovo je ogromna tragedija koja nas ostavlja prestravljene", rekao je predsednik tog univerziteta Čarls Stajger.

Zgroženost današnjim incidentom izrazio je i američki predsednik Džordž Buš.

Prema prvim vestima, pucnjava je počela u sedam i 15 ujutru po lokalnom vremenu, na suprotnim stranama studenstkog grada površine 1.052 hektara.

Prvi pucnji su odjeknuli u spavaonici u kojoj je smešteno 895 studenata. Dva sata kasnije pucnjava se nastavila u zgradi na suprotnom delu univerziteta gde se održavaju predavanja.

Tada je nastava prekinuta, a univerzitetske vlasti su pozvale studente da ostanu u sobama, da se zaključaju i da se klone prozora.

Na "Virdžinija tek" studira oko 26.000 studenta.

(Tanjug)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Najmanje 32 mrtvih u masakru u Virdžiniji Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 32 mrtvih u masakru u Virdžiniji   Najmanje 32 mrtvih u masakru u Virdžiniji EmptyPet 20 Apr 2007, 13:01

„Mogli ste da izbegnete masakr”

Najmanje 32 mrtvih u masakru u Virdžiniji 2007_04_19_chu
Južnokorejski student koji je izvršio masakr na Virdžinija Teku između dva napada poslao je poruku američkoj TV mreža En-Bi-Si. Napadač je poslao paket sa 43 fotografije, 27 video-snimaka i porukom En-Bi-Siju. „Imali ste na raspolaganju milijardu mogućnosti i sredstava da sprečite ovaj dan”, poručio je Čo Seung-Hui u jednom od kratkih video-snimaka koje je noćas emitovala američka TV-stanica. Stanica je saopštila da je prema vremenu na poštanskom pečatu paket poslat u ponedeljak u periodu između dva napada. Ta mreža je materijal, koji je stigao u sredu u njenu redakciju u Njujorku, dostavila Federalnom istražnom birou, rekao je novinarima zvaničnik policije države Virdžinija Stiven Flaerti. „Nisam morao to da uradim. Mogao sam da odem, mogao sam da pobegnem. Ali ne, prestajem da bežim. To nije zbog mene, to je zbog moje dece, moje braće i sestara koji su meta vaše agresije”, rekao je 23-godišnji mladić, koji je, kako je istraga utvrdila, patio od depresije i lečio se u jednoj psihijatrijskoj ustanovi.
„Vi ste, međutim, odlučili da prolijete moju krv. Bio sam slomljen u svom otporu i više nisam imao izbora. To je bila vaša odluka. Sada imate krvi na rukama koju nikada nećete oprati”, reči su mladića.
„Da li znate kako izgleda biti živ spaljen? Da li znate šta znači biti osramoćen i razapet na krst, ostavljen da iskrvariš radi vašeg zadovoljstva? Imali ste sve što poželite, vaše mercedese, votke i konjake, vaše zlato i ogrlice”, poručio je južnokorejski student izražavajući svoju mržnju prema bogatima.
On u jednom trenutku pominje i „žrtve kao što su Erik i Dilan”, maloletnike koji su 1999. izvršili masakr u jednoj američkoj srednjoj školi.
Podsetimo, Čo Seung-Hui je u ponedeljak u studentskom gradu državnog univerziteta za tehničke i politehničke studije Virdžinija Tek ubio 32 osobe, a ranio 21. Posle napada je izvršio samoubistvo.
STUDENT IZ DOBOJA „ZAKASNIO NA MASAKR” U VIRDŽINIJI
Student Andrej Černi (22) iz Doboja izbegao je masakr na univerzitetu u Virdžiniji, pošto se uspavao i zakasnio na predavanje - objavio je list „Blic”.
Slučaj je hteo da se student poreklom iz BiH uspava i zakasni na predavanje koje se nalazilo na spratu zgrade, gde je južnokorejski student Čo Seung Hui ubio 32 studenta i profesora Univerziteta „Virdžinija tek”. Upravo to mu je omogućilo da umesto da sedi u učionici u blizini ubice, čuje pucnje na vreme, dok je još bio na stepenicama, i da pobegne iz zgrade.
„Stvarno sam imao sreće, čudo je to što se dogodilo. Kad je pucnjava počela, ja sam kasnio na predavanje i tako pukim slučajem nisam bio na drugom spratu, gde je bio ubica. Dok sam se peo stepeništem, čuo sam pucnje, a zatim studente koji vrište. Brzo sam se okrenuo, shvativši da se događa nešto strašno i izleteo iz zgrade”, priča Andrej.
Ovo za Andreja nije bila prva opasna situacija, budući da je za vreme rata u bivšoj SFRJ bio u BiH i „seća se pucnjava i granata”. „Ovo je prvi put od mog detinjstva da sam se našao u blizini pucnjave”, kaže Andrej, koji je u Ameriku došao 2000. godine i četvrta je godina mašinstva na Univerzitetu „Virdžinija tek”. (Beta, Srna)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Najmanje 32 mrtvih u masakru u Virdžiniji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Najmanje pet mrtvih nakon pucnjave u Salt Lake Cityju
» Na desetine mrtvih i ranjenih u Iraku

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...DRUŠTVO... :: Aktuelno-
Skoči na: